Aktualności

Półroczne Spotkanie Organizacyjne Polskiej Rady Stanowej

W sanktuarium na Świętym Krzyżu, 25 czerwca, odbyło się wprowadzenie nowo wybranych funkcjonariuszy stanowych. Nasz Rejon 15 otrzymał nowy kształt.

[więcej...]

Organizacja Rycerzy Kolumba została założona w 1882 roku w celu określenia sposobów, według których postępować powinni katoliccy mężczyźni, aby wspierać kościół katolicki, zapewnić ochronę finansową swoim rodzinom i angażować się w przedsięwzięcia charytatywne.

Jesteśmy mężczyznami, którzy kierują się wiarą i sumieniem w bezinteresownej służbie swoim rodzinom, braciom, Kościołowi oraz społeczności.

Jako Rycerze jesteśmy jednością poprzez niezachwianą wiarę i niesłabnące więzi braterskie. Nasze przekonania umacniają nas do stawania w obronie wartości moralnych i religijnych.

„Obyście, zachowując wierność wizji ks. Michaela McGivney, nie ustawali w poszukiwaniu nowych dróg bycia zaczynem Ewangelii w tym świecie i stanowili siłę duchową odnowy Kościoła w duchu świętości, jedności i prawdy.”
– Papież Jan Paweł II w liście do Rycerzy Kolumba z 9 października 2003 r.
Zakon Rycerzy Kolumba jest otwarty dla wszystkich mężczyzn którzy ukończyli 18 lat i są praktykującymi katolikami pozostającymi w duchowej łączności ze Stolicą Apostolską.
Jako członek największej na świecie i najbardziej dynamicznej katolickiej, bratniej organizacji będziesz we wspólnocie z ponad 1.9 miliona braci i ich rodzinami w Polsce, USA, Kanadzie, Meksyku, na Filipinach, w Ameryce Centralnej i na Karaibach. Będziesz miał satysfakcję z przynależności do organizacji podzielającej Twoje religijne przekonania, która łączy mężczyzn o wspólnym światopoglądzie w dążeniu do wspólnego celu.
Wymóg bycia praktykującym katolikiem oznacza, że dany mężczyzna akceptuje Urząd Nauczycielski Kościoła Katolickiego w sprawach wiary i moralności, dąży do życia zgodnego z przykazaniami Kościoła Katolickiego, a także może przystępować do Sakramentów Świętych.

Chcę zostać Rycerzem Kolumba!
Zebrania Rady 15279 odbywają się w kościele pw. św. Ap. Piotra i Pawła przy ul. Nawrot 104 w każdą, pierwszą niedzielę miesiąca o godzinie 18:00. Zebrania rozpoczynają się mszą święta w intencji Rycerzy Kolumba.

Aktualności

Uniejów zdobyty

Po prawie półrocznej przerwie, 18 czerwca 2017 roku, odbyła się kolejna inicjacja uniejowskich mężczyzn.

[więcej...]
Święto Eucharystii

Uczestniczyliśmy w kolejnym Święcie Eucharystii.

[więcej...]
Prymicje ks. Rafała

W niedzielę 28 maja, nasz brat ks. Rafał Dobrowolski odprawił swoją pierwszą eucharystię. 

[więcej...]
Zakończyła się VII Konwencja Rycerzy Kolumba w Polsce

W trakcie VII Konwencji Stanowej odbywającej się w dniach 19–20 maja 2017 roku w Rzeszowie, została wybrana nowa Rada Stanowa na Rok Bratni 2017/18.

[więcej...]

O Zakonie

Rycerze Kolumba współpracowali z Ojcem Św. Janem Pawłem II od początku jego pontyfikatu. Wielkie i święte dzieła odznaczały pontyfikat Ojca Świętego Jana Pawła II. W ich realizacji, Ojciec Święty zawsze mógł liczyć na poparcie Rycerzy Kolumba.

[więcej...]

28 kwietnia 2016, Najwyższy Rycerz Carl Anderson przemawiał na forum Organizacji Narodów Zjednoczonych

[więcej...]

17 grudnia 2015 r. Papież Franciszek przyjął na prywatnej audiencji w Watykanie, Najwyższego Rycerza Carla Andersona i Najwyższego Kapelana abp Williama Lori z Baltimore. 

[więcej...]