IMG_7539

Aktualności

Kielich mszalny z USA

Jest taka tradycja wśród Rycerzy Kolumba w Stanach Zjednoczonych, że kiedy umiera nasz brat w stopniu patriotycznym, jego zgromadzenie funduje kielich mszalny

[więcej...]

Organizacja Rycerzy Kolumba została założona w 1882 roku w celu określenia sposobów, według których postępować powinni katoliccy mężczyźni, aby wspierać kościół katolicki, zapewnić ochronę finansową swoim rodzinom i angażować się w przedsięwzięcia charytatywne.

Jesteśmy mężczyznami, którzy kierują się wiarą i sumieniem w bezinteresownej służbie swoim rodzinom, braciom, Kościołowi oraz społeczności.

Jako Rycerze jesteśmy jednością poprzez niezachwianą wiarę i niesłabnące więzi braterskie. Nasze przekonania umacniają nas do stawania w obronie wartości moralnych i religijnych.

„Obyście, zachowując wierność wizji ks. Michaela McGivney, nie ustawali w poszukiwaniu nowych dróg bycia zaczynem Ewangelii w tym świecie i stanowili siłę duchową odnowy Kościoła w duchu świętości, jedności i prawdy.”
– Papież Jan Paweł II w liście do Rycerzy Kolumba z 9 października 2003 r.
Zakon Rycerzy Kolumba jest otwarty dla wszystkich mężczyzn którzy ukończyli 18 lat i są praktykującymi katolikami pozostającymi w duchowej łączności ze Stolicą Apostolską.
Jako członek największej na świecie i najbardziej dynamicznej katolickiej, bratniej organizacji będziesz we wspólnocie z ponad 1.9 miliona braci i ich rodzinami w Polsce, USA, Kanadzie, Meksyku, na Filipinach, w Ameryce Centralnej i na Karaibach. Będziesz miał satysfakcję z przynależności do organizacji podzielającej Twoje religijne przekonania, która łączy mężczyzn o wspólnym światopoglądzie w dążeniu do wspólnego celu.
Wymóg bycia praktykującym katolikiem oznacza, że dany mężczyzna akceptuje Urząd Nauczycielski Kościoła Katolickiego w sprawach wiary i moralności, dąży do życia zgodnego z przykazaniami Kościoła Katolickiego, a także może przystępować do Sakramentów Świętych.

Chcę zostać Rycerzem Kolumba!
Zebrania Rady 15279 odbywają się w kościele pw. św. Ap. Piotra i Pawła przy ul. Nawrot 104 w każdą, pierwszą niedzielę miesiąca o godzinie 18:00. Zebrania rozpoczynają się mszą święta w intencji Rycerzy Kolumba.

Aktualności

img6 Pszczele Dożynki

Już po raz piąty w parafii św. Ap. Piotra i Pawła w Łodzi odbyło się Wojewódzkie Święto Pszczoły. Jest to impreza pod patronatem Marszałka Województwa, Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy oraz Rycerzy Kolumba.

[więcej...]
guadalupe_maryja Kopia cudownego obrazu znów w naszym kościele

„Bądź moim posłańcem – mówi nam Maryja – dając jeść głodnemu, pić spragnionemu, miejsce potrzebującemu. Przyodziej nagiego i odwiedź chorego. Wspomóż tego, kto jest uciskany, przebacz temu, kto cię zranił, pociesz zasmuconego, bądź cierpliwy wobec innych i przede wszystkim proś i módl się do naszego Boga”

[więcej...]
20160803_163725 Doroczne Sprawozdanie Najwyższego Rycerza

W swoim dorocznym sprawozdaniu wygłoszonym podczas 134-tej Najwyższej Konwencji, Najwyższy Rycerz Carl Anderson zwrócił uwagę na rekordowe wyniki pracy charytatywnej Zakonu.

[więcej...]
Danielle Blount kisses her 3-month-old baby Ember as she feeds her while they wait to be evacuated by members of the Louisiana Army National Guard near Walker, La., after heavy rains inundating the region, Sunday, Aug. 14, 2016. (AP Photo/Max Becherer)
          NYTCREDIT: Max Becherer/FR 171354AP, via Associated Press Katastrofa naturalna w Luizjanie

Drodzy Bracia Rycerze!
Południową Luizjanę nawiedziła wielka powódź, nazwana „najgorsza katastrofą naturalną od huraganu Sandy.”

[więcej...]

O Zakonie

supreme-knight-speaks-united-nations

28 kwietnia 2016, Najwyższy Rycerz Carl Anderson przemawiał na forum Organizacji Narodów Zjednoczonych

[więcej...]
pope-francis-meets-kofc-leaders650

17 grudnia 2015 r. Papież Franciszek przyjął na prywatnej audiencji w Watykanie, Najwyższego Rycerza Carla Andersona i Najwyższego Kapelana abp Williama Lori z Baltimore. 

[więcej...]
img0022

Dwaj rycerze z naszej Rady uczestniczyli jako wolontariusze, w inicjatywie Rycerzy Kolumba, która polegała na bezpłatnym udostępnieniu pielgrzymom dwóch pól namiotowych w centrum Rzymu.

[więcej...]