Dwunastu rycerzy

Aktualności

Wielkanoc 2017

Jak co roku Rycerze aktywnie uczestniczyli w obchodach Świąt Wielkanocnych w parafii.

[więcej...]

Organizacja Rycerzy Kolumba została założona w 1882 roku w celu określenia sposobów, według których postępować powinni katoliccy mężczyźni, aby wspierać kościół katolicki, zapewnić ochronę finansową swoim rodzinom i angażować się w przedsięwzięcia charytatywne.

Jesteśmy mężczyznami, którzy kierują się wiarą i sumieniem w bezinteresownej służbie swoim rodzinom, braciom, Kościołowi oraz społeczności.

Jako Rycerze jesteśmy jednością poprzez niezachwianą wiarę i niesłabnące więzi braterskie. Nasze przekonania umacniają nas do stawania w obronie wartości moralnych i religijnych.

„Obyście, zachowując wierność wizji ks. Michaela McGivney, nie ustawali w poszukiwaniu nowych dróg bycia zaczynem Ewangelii w tym świecie i stanowili siłę duchową odnowy Kościoła w duchu świętości, jedności i prawdy.”
– Papież Jan Paweł II w liście do Rycerzy Kolumba z 9 października 2003 r.
Zakon Rycerzy Kolumba jest otwarty dla wszystkich mężczyzn którzy ukończyli 18 lat i są praktykującymi katolikami pozostającymi w duchowej łączności ze Stolicą Apostolską.
Jako członek największej na świecie i najbardziej dynamicznej katolickiej, bratniej organizacji będziesz we wspólnocie z ponad 1.9 miliona braci i ich rodzinami w Polsce, USA, Kanadzie, Meksyku, na Filipinach, w Ameryce Centralnej i na Karaibach. Będziesz miał satysfakcję z przynależności do organizacji podzielającej Twoje religijne przekonania, która łączy mężczyzn o wspólnym światopoglądzie w dążeniu do wspólnego celu.
Wymóg bycia praktykującym katolikiem oznacza, że dany mężczyzna akceptuje Urząd Nauczycielski Kościoła Katolickiego w sprawach wiary i moralności, dąży do życia zgodnego z przykazaniami Kościoła Katolickiego, a także może przystępować do Sakramentów Świętych.

Chcę zostać Rycerzem Kolumba!
Zebrania Rady 15279 odbywają się w kościele pw. św. Ap. Piotra i Pawła przy ul. Nawrot 104 w każdą, pierwszą niedzielę miesiąca o godzinie 18:00. Zebrania rozpoczynają się mszą święta w intencji Rycerzy Kolumba.

Aktualności

1 Droga Krzyżowa w Łagiewnikach 2017r.

W sobotę 8 kwietnia 2017r.o godz. 10.00  w Łódzkim Lesie Łagiewnickim odbyła się XVIII  Droga  Krzyżowa  której  współorganizatorem  jest  Rada Rycerzy Kolumba 15279 im. Piotra i Pawła w Łodzi.

[więcej...]
sieradz Nowa Rada w Sieradzu

W piątek 31 marca Zespół Inicjacyjny Pierwszego Stopnia z Łodzi przyjął kolejnych braci w Sieradzu.

[więcej...]
2 Misterium Męki Pańskiej.

O godzinie 19:00 ; 24.-03-2017 r. w piątkowy wieczór, Rada 15279 Rycerzy Kolumba  przy Parafii św. Ap Piotra i Pawła w Łodzi uczestniczyła w Misterium Męki Pańskiej połączonej z Drogą Krzyżową.

[więcej...]
dsc_1841 Rajd Marzanna 2017

Oddział PTTK Łódź–Polesie oraz Rycerski Klub Sportowy „Kolumbus” zorganizowali dziesięciokilometrowy pieszy rajd po Łodzi „Marzanna 2017”.

[więcej...]

O Zakonie

Pope_John_Paul_II

Rycerze Kolumba współpracowali z Ojcem Św. Janem Pawłem II od początku jego pontyfikatu. Wielkie i święte dzieła odznaczały pontyfikat Ojca Świętego Jana Pawła II. W ich realizacji, Ojciec Święty zawsze mógł liczyć na poparcie Rycerzy Kolumba.
Poniższe łącza oferują przegląd dziesięciolecie po dziesięcioleciu zakresu współpracy Zakonu z papieżem Janem Pawłem Wielkim w czasie 27 lat jego

[więcej…]

supreme-knight-speaks-united-nations

28 kwietnia 2016, Najwyższy Rycerz Carl Anderson przemawiał na forum Organizacji Narodów Zjednoczonych

[więcej...]
pope-francis-meets-kofc-leaders650

17 grudnia 2015 r. Papież Franciszek przyjął na prywatnej audiencji w Watykanie, Najwyższego Rycerza Carla Andersona i Najwyższego Kapelana abp Williama Lori z Baltimore. 

[więcej...]