585fc425b32af_p

Aktualności

Szopka 2016

Rycerze Kolumba, jak co roku, zbudowali szopkę bożonarodzeniową.

[więcej...]

Organizacja Rycerzy Kolumba została założona w 1882 roku w celu określenia sposobów, według których postępować powinni katoliccy mężczyźni, aby wspierać kościół katolicki, zapewnić ochronę finansową swoim rodzinom i angażować się w przedsięwzięcia charytatywne.

Jesteśmy mężczyznami, którzy kierują się wiarą i sumieniem w bezinteresownej służbie swoim rodzinom, braciom, Kościołowi oraz społeczności.

Jako Rycerze jesteśmy jednością poprzez niezachwianą wiarę i niesłabnące więzi braterskie. Nasze przekonania umacniają nas do stawania w obronie wartości moralnych i religijnych.

„Obyście, zachowując wierność wizji ks. Michaela McGivney, nie ustawali w poszukiwaniu nowych dróg bycia zaczynem Ewangelii w tym świecie i stanowili siłę duchową odnowy Kościoła w duchu świętości, jedności i prawdy.”
– Papież Jan Paweł II w liście do Rycerzy Kolumba z 9 października 2003 r.
Zakon Rycerzy Kolumba jest otwarty dla wszystkich mężczyzn którzy ukończyli 18 lat i są praktykującymi katolikami pozostającymi w duchowej łączności ze Stolicą Apostolską.
Jako członek największej na świecie i najbardziej dynamicznej katolickiej, bratniej organizacji będziesz we wspólnocie z ponad 1.9 miliona braci i ich rodzinami w Polsce, USA, Kanadzie, Meksyku, na Filipinach, w Ameryce Centralnej i na Karaibach. Będziesz miał satysfakcję z przynależności do organizacji podzielającej Twoje religijne przekonania, która łączy mężczyzn o wspólnym światopoglądzie w dążeniu do wspólnego celu.
Wymóg bycia praktykującym katolikiem oznacza, że dany mężczyzna akceptuje Urząd Nauczycielski Kościoła Katolickiego w sprawach wiary i moralności, dąży do życia zgodnego z przykazaniami Kościoła Katolickiego, a także może przystępować do Sakramentów Świętych.

Chcę zostać Rycerzem Kolumba!
Zebrania Rady 15279 odbywają się w kościele pw. św. Ap. Piotra i Pawła przy ul. Nawrot 104 w każdą, pierwszą niedzielę miesiąca o godzinie 18:00. Zebrania rozpoczynają się mszą święta w intencji Rycerzy Kolumba.

Aktualności

IMG_7543 Nowi rycerze w Sieradzu

16 grudnia 2016 w kościele Najświętszego Serca Jezusowego w Sieradzu odbyła się inicjacja pierwszego stopnia, przeprowadzona przez nasz zespół.

[więcej...]
IMG_7539 Kielich mszalny z USA

Jest taka tradycja wśród Rycerzy Kolumba w Stanach Zjednoczonych, że kiedy umiera nasz brat w stopniu patriotycznym, jego zgromadzenie funduje kielich mszalny

[więcej...]
img6 Pszczele Dożynki

Już po raz piąty w parafii św. Ap. Piotra i Pawła w Łodzi odbyło się Wojewódzkie Święto Pszczoły. Jest to impreza pod patronatem Marszałka Województwa, Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy oraz Rycerzy Kolumba.

[więcej...]
guadalupe_maryja Kopia cudownego obrazu znów w naszym kościele

„Bądź moim posłańcem – mówi nam Maryja – dając jeść głodnemu, pić spragnionemu, miejsce potrzebującemu. Przyodziej nagiego i odwiedź chorego. Wspomóż tego, kto jest uciskany, przebacz temu, kto cię zranił, pociesz zasmuconego, bądź cierpliwy wobec innych i przede wszystkim proś i módl się do naszego Boga”

[więcej...]

O Zakonie

supreme-knight-speaks-united-nations

28 kwietnia 2016, Najwyższy Rycerz Carl Anderson przemawiał na forum Organizacji Narodów Zjednoczonych

[więcej...]
pope-francis-meets-kofc-leaders650

17 grudnia 2015 r. Papież Franciszek przyjął na prywatnej audiencji w Watykanie, Najwyższego Rycerza Carla Andersona i Najwyższego Kapelana abp Williama Lori z Baltimore. 

[więcej...]
img0022

Dwaj rycerze z naszej Rady uczestniczyli jako wolontariusze, w inicjatywie Rycerzy Kolumba, która polegała na bezpłatnym udostępnieniu pielgrzymom dwóch pól namiotowych w centrum Rzymu.

[więcej...]